Jubileusz 60-lecia kapłaństwa ks. Zbigniewa Ryznara

Opublikowano: wtorek, 09 lipiec 2024

W sobotę, 29 czerwca 2024 r. w kościele Bożego Ciała w Bieczu odbył się odpust parafialny, wraz z jubileuszem 60-lecia kapłaństwa ks. kanonika Zbigniewa Ryznara.

Ks. Zbigniew Ryznar przyjął święcenia kapłańskie 28 czerwca 1964 r., z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Pracował w wielu parafiach diecezji tarnowskiej, w latach 1985-1995 był proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Szynwałdzie, gdzie dał się poznać jako wyjątkowo pracowity gospodarz. Za czasów jego proboszczowania wykonano m.in. nowe oświetlenie i nagłośnienie kościoła, ogrodzenie i drogę procesyjną, malowanie wieży, remont organów. W latach 1988-1991 została wybudowania nowa plebania. Rozpoczął się również remont dachu, polegający na wymianie pokrycia z dachówki na blachę miedzianą.

Na początku filmu, przez ok. 8 minut usłyszymy część koncertu ( 2019 r.) w wykonaniu Barbary Cornet z Francji na odnowionych dzięki ks. Ryznarowi organach w Szynwałdzie, a w tym czasie zobaczymy zdjęcia z wnętrza zabytkowej bieckiej Fary oraz jej otoczenia.

Czcigodnemu Jubilatowi życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata.

  

 

........................