Dofinansowanie dla OSP Szynwałd

Opublikowano: poniedziałek, 19 październik 2020

Prawie 40 000 złotych z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała jednostka OSP w Szynwałdzie.

Środki te udało się uzyskać dzięki staraniom Dariusza Niemca - dyrektora biura poselskiego i posła na sejm RP Norberta Kaczmarczyka. Pieniądze przeznaczone będą na zakup 10 sztuk nowych ubrań ochronnych.

 

Informacja o skutecznym pozyskaniu dofinansowania to świetne wieści. OSP w Szynwałdzie to duża i bardzo aktywna jednostka. Środki zostaną przeznaczone na zakup specjalnych ubrań ochronnych. Gotowość do ratowania życia drugiego człowieka z narażaniem własnego stoi na najwyższym stopniu szlachetności, a służba strażaka jest nierozerwalnie związana z gotowością do tak wielkich poświęceń. Służba w OSP bardzo się zmieniła – dziś strażacy ochotnicy nie tylko gaszą pożary, ale również należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wyjeżdżają do wypadków, są pierwsi na miejscu zdarzenia. Często bezinteresownie narażają swoje zdrowie i życie w służbie jaką pełnią.

Kilka lat temu rozszerzono formułę działania Funduszu Sprawiedliwości, co umożliwiło udzielanie wsparcia dla służb ratujących życie i zdrowie pokrzywdzonych. Chodzi zwłaszcza o jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, których członkowie w przypadku ponad połowy wypadków drogowych jako pierwsi udzielają pomocy poszkodowanym.

  

 

........................