Siostry zakonne pochodzące z Szynwałdu

 

Siostry Służebniczki NMP NP

Podstawowym źródłem przy sporządzaniu poniższego wykazu była publikacja Stanisława Stańczyka, Pamięć o nich nie zaginie. Wspomnienia o zmarłych kapłanach i siostrach zakonnych z Szynwałdu, Szynwałd 1994. Później lista uzupełniona została o informacje uzyskane od Sióstr Służebniczek NMP NP. Jednak nie zawsze dane te pokrywały się ze sobą, dlatego w nawiasach znajdują się również odmienne wersje. W wykazie pierwsze podane jest imię otrzymane na chrzcie, drugie imię zakonne.

 

s. Armatys Katarzyna Jadwiga

ur. 20.12.1897 r. w Szynwałdzie, zm. 02.12.1978 r. w Orzechówce

córka Andrzeja i Marii Robak, wstąpiła do zgromadzenia 22.02.1918 r.

 

s. Czarnik Barbara Imelda

wstąpiła do zgromadzenia 1933 r., wystąpiła

 

s. Czarnik Maria [Marianna] Koleta

ur. 16.12.1886 r. [lub 1887 r.] w Szynwałdzie, zm. 26.01.1944 r. w Starej Wsi

córka Michała i Katarzyny Zięba, wstąpiła do zgromadzenia 18.06.1904 r.

 

s. Dumara [Dumar] Anna Zenobia

ur. 26.10.1879 r. w Szynwałdzie, zm. 25.01.1897 r. [lub 15.01.1897 r.] w Starej Wsi

córka Jakuba i Anny Żywiec, wstąpiła do zgromadzenia 30.03.1895 r.

 

s. Hetman Wiktoria Edwina

ur. 14.12.1878 r. [lub 1880 r.] w Szynwałdzie, zm. 14.02.1953 r. w Świątnikach Górnych

córka Mateusza i Agnieszki Gębica, wstąpiła do zgromadzenia 01.06.1897 r.

 

s. Iwan Maria Irena

ur. 22.12.1925 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 01.07.1944 r.

 

s. Iwan Zofia Kornelia

ur. 28.12.1929 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 08.09.1955 r.

 

s. Job [Jop] Anna

wstąpiła do zgromadzenia 1913 r., wystąpiła

 

s. Jopek Katarzyna

wstąpiła do zgromadzenia 1903 r., wystąpiła

 

s. Kantor Agnieszka Kazimiera

wstąpiła do zgromadzenia 1918 r., wystąpiła

 

s. Kantor Katarzyna Maksyma

ur. 22.11.1874 r. [lub 1877 r.] w Szynwałdzie, zm. 06.10.1916 r. w Piskorowicach

córka Filipa i Antoniny Kozioł, wstąpiła do zgromadzenia -.05.1894 r.

 

s. Kantor Marianna Kasylda

ur. 29.10.1885 r. [lub 1884 r.] w Szynwałdzie, zm. 22.02.1912 r. w Starej Wsi

córka Filipa i Antoniny Kozioł, wstąpiła do zgromadzenia 09.01.1903 r.

 

s. Kantor Marianna [Maria] Oktawia

ur. 28.02.1893 r. w Szynwałdzie, zm. 25.11.1962 r. w Starej Wsi

córka Wojciecha i Petroneli Budzik, wstąpiła do zgromadzenia 13.08.1910 r.

 

s. Kantor Sylwia

ur. 25.02.1990 r. w Tarnowie

wstąpiła do zgromadzenia 10.09.2009 r.

 

s. Kołodziej Anna Barbara

ur. 30.05.1890 r. w Szynwałdzie, zm. 09.07.1949 r. w Szynwałdzie

córka Tomasza i Marii Kantor, wstąpiła do zgromadzenia 07.08.1908 r.

 

s. Kołodziej Anna Stanisława

ur. 1890 r. w Szynwałdzie, zm. 16.08.1956 r. w Starej Wsi

wstąpiła do zgromadzenia 07.08.1908 r.

 

s. Kołodziej Agnieszka Serafina

ur. 13.09.1904 r. w Szynwałdzie, zm. 24.04.1984 r. w Myślenicach

córka Tomasza i Marii Kantor, wstąpiła do zgromadzenia 19.02.1924 r.

 

s. Kopacz Agnieszka Bronisława

ur. 11.03.1897 r. w Szynwałdzie, zm. 24.12.1992 r. w Korczynie

córka Tomasza i Katarzyny Mazur, wstąpiła do zgromadzenia 21.02.1918 r. [lub 22.02.1918 r.]

 

s. Kopacz Marianna [Maria] Kunegunda

ur. 09.09.1892 r. w Szynwałdzie, zm. 08.06.1936 r. w Gorlicach

córka Tomasza i Katarzyny Mazur, wstąpiła do zgromadzenia 22.02.1918 r.

 

s. Kopacz Zofia Fryderyka

ur. 1865 r. w Szynwałdzie, zm. 15.06.1936 r. w Mikluszowicach

wstąpiła do zgromadzenia 08.09.1889 r.

 

s. Krakowska Teresa Krystyna

ur. 10.04.1964 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 13.09.1986 r.

 

s. Kusek Felicyta Romana

ur. 25.06.1908 r. w Szynwałdzie, zm. 11.10.1985 r. w Kańczudze

córka Józefa i Wiktorii Robak, wstąpiła do zgromadzenia 24.10.1929 r.

 

s. Kuska Agnieszka Serafina

wstąpiła do zgromadzenia 1912 r., wystąpiła

 

s. Kuska Katarzyna

wstąpiła do zgromadzenia 1894 r., wystąpiła

 

s. Laska Maria Sydonia

ur. 15.04.1892 r. w Szynwałdzie, zm. 31.08.1945 r. w Krakowie

córka Pawła i Agnieszki Zięby, wstąpiła do zgromadzenia 13.08.1910 r.

 

s. Laska Stefania Kazimiera

ur. 16.12.1910 r. w Szynwałdzie, zm. 26.11.1992 r. w Liskowie

córka Pawła i Agnieszki Zięba, wstąpiła do zgromadzenia 21.11.1928 r.

 

s. Litwin Agnieszka Gertruda

ur. 19.03.1892 r. w Szynwałdzie, zm. 15.04.1965 r. w Pełkiniach-Wygarkach

córka Tomasza i Marii Plebanek, wstąpiła do zgromadzenia 12.09.1908 r.

 

s. Litwin Anna Laurencja

ur. 08.11.1886 r. w Szynwałdzie, zm. 05.05.1962 r. w Szynwałdzie

córka Tomasza i Marii Plebanek, wstąpiła do zgromadzenia 10.06.1904 r.

 

s. Litwin Katarzyna Felicja

ur. 28.09.1883 r. w Szynwałdzie, zm. 09.03.1946 r. w  Starej Wsi

córka Tomasza i Marii Plebanek, wstąpiła do zgromadzenia 07.12.1899 r.

 

s. Litwin Marianna Eustella

wstąpiła do zgromadzenia 1912 r., wystąpiła

 

s. Litwin Stefania Imelda

ur. 25.02.1898 r. w Szynwałdzie, zm. 08.10.1985 r. w Szynwałdzie

córka Tomasza i Marii Plebanek, wstąpiła do zgromadzenia 18.07.1914 r.

 

s. Litwin Zofia Cecylia

ur. 05.05.1890 r. w Szynwałdzie, zm. 13.08.1957 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej

córka Tomasza i Marii Plebanek,, wstąpiła do zgromadzenia 27.08.1907 r. [lub 17.08.1907 r.]

 

s. Litwin Waleria Teofila

ur. 24.01.1910 r. w Szynwałdzie, zm. 31.03.1995 r. w Lublinie

wstąpiła do zgromadzenia 15.07.1927 r.

 

s. Mazur Agnieszka

ur. 05.08.1885 r. w Szynwałdzie, zm. 04.02.1905 r. w Starej Wsi

córka Piotra i Katarzyny Micek, wstąpiła do zgromadzenia 06.11.1903 r.

 

s. Mazur Maria [Marianna] Róża

ur. 20.09.1886 r. [lub 1885 r.] w Szynwałdzie, zm. 21.06.1976 r. w Szynwałdzie

córka Bernarda i Marii Gawron, wstąpiła do zgromadzenia 09.01.1903 r.

 

s. Mącior Agnieszka Filomena

ur. 29.04.1906 r. w Szynwałdzie, zm. 31.03.2005 r. w Sidzinie

wstąpiła do zgromadzenia 05.04.1923 r.

 

s. Mącior Agnieszka Karolina

ur. 28.01.1919 r. w Szynwałdzie, zm. 13.08.2000 r. w Łętowni

wstąpiła do zgromadzenia 14.05.1942 r.

 

s. Mącior Teresa Agnieszka

ur. 01.06.1963 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 08.10.1980 r.

 

s. Mącior Zofia Frydolina

ur. 01.08.1901 r. w Szynwałdzie, zm. 04.11.1975 r. w Kasisi (Zambia)

córka Wojciecha i Salomei Jop, wstąpiła do zgromadzenia 20.02.1921 r.

 

s. Mącior Zofia Teofila

ur. 09.05.1913 r. w Szynwałdzie, zm. 03.07.1961 r. w Szynwałdzie

córka Józefa i Agnieszki Prokop, wstąpiła do zgromadzenia 05.09.1938 r.

 

s. Micek Maria

wstąpiła do zgromadzenia 1916 r., wystąpiła

 

s. Plebanek Krystyna [Katarzyna] Konstancja

ur. 14.02.1897 r. w Szynwałdzie, zm. 11.01.1980 r. w Liskowie

córka Jana i Marii Dumara, wstąpiła do zgromadzenia 18.07.1914 r.

 

s. Plebanek Maria Eleonora

ur. 21.05.1899 r. w Szynwałdzie, zm. 30.04.1961 r. w Stanisławowie (Ukraina)

córka Jana i Marii Dumara, wstąpiła do zgromadzenia 07.08.1916 r.

 

s. Plebanek Zofia Alfreda

ur. 26.03.1889 r. w Szynwałdzie, zm. 19.05.1945 r. w Starej Wsi

córka Jana i Anny Kruczek, wstąpiła do zgromadzenia 16.09.1910 r.

 

s. Plebanek Zofia Eleonora

ur. 24.05.1939 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 20.09.1961 r.

 

s. Plebanek Zofia Melania

ur. 08.05.1924 r. w Szynwałdzie, zm. 23.11.2001 r. w Przemyślu

wstąpiła do zgromadzenia 09.05.1945 r.

 

s. Plebanek Zofia Waleria

ur. 05.08.1923 r. w Szynwałdzie, zm. 20.01.2008 r. w Liskowie

wstąpiła do zgromadzenia 28.03.1946 r.

 

s. Prokop Marianna Paschalisa

wstąpiła do zgromadzenia 1912 r., wystąpiła

 

s. Prokop Władysława

ur. 23.04.1926 r. w Szynwałdzie, zm. 28.12.2009 r. w Staniątkach

wstąpiła do zgromadzenia 04.10.1945 r.

 

s. Prokop Zofia

ur. 30.04.1966 r. w Tarnowie

wstąpiła do zgromadzenia 25.10.1985 r.

 

s. Robak Zofia Kasylda

ur. 02.05.1896 r. w Szynwałdzie, zm. 05.06.1977 r. [lub 03.06.1977 r.] w Rzeszowie

córka Piotra i Katarzyny Prokop, wstąpiła do zgromadzenia 15.11.1913 r.

 

s. Smoleń Maria [Marianna] Lidia

ur. 28.09.1889 r. w Szynwałdzie, zm. 11.09.1967 r. w Łętowni

córka Izydora i Marii Zięba, wstąpiła do zgromadzenia 19.06.1904 r. [lub 10.06.1904 r.]

 

s. Stańczyk Magdalena

wstąpiła do zgromadzenia 1902 r., wystąpiła

 

s. Stańczyk Zofia

wstąpiła do zgromadzenia 1896 r., wystąpiła

 

s. Stańczyk Zofia

wstąpiła do zgromadzenia 1912 r., wystąpiła

 

s. Szczęch Anna Cecylia

ur. 16.03.1932 r. w Szynwałdzie, zm. 10.01.2012 r. w Łodzi

wstąpiła do zgromadzenia 02.08.1949 r.

 

s. Szczęch Waleria Ludomira

wstąpiła do zgromadzenia 1930 r., wystąpiła

 

s. Szczęch Władysława Klara

ur. 17.04.1926 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 28.03.1946 r.

 

s. Szczęch Zofia Jolanta

ur. 04.10.1934 r. w Szynwałdzie

wstąpiła do zgromadzenia 14.04.1951 r.

 

s. Śrutek Brygida

wstąpiła do zgromadzenia 1895 r., wystąpiła

 

s. Śrutek Elżbieta Taida

ur. 26.10.1882 r. [lub 1883 r.] w Szynwałdzie, zm. 15.11.1958 r. w Gorlicach

córka Galusa i Marii Kopacz, wstąpiła do zgromadzenia 16.11.1900 r.

 

s. Tryba Maria

wstąpiła do zgromadzenia 1919 r., wystąpiła

 

s. Tryba Maria Hiacynta

ur. 19.04.1910 r. w Szynwałdzie, zm. 19.06.1991 r. w Szynwałdzie

córka Jana i Jadwigi Antosz, wstąpiła do zgromadzenia 19.02.1930 r.

 

s. Usarz Katarzyna Bolesława

ur. 05.06.1902 r. w Szynwałdzie, zm. 01.03.1987 r. w Szynwałdzie

córka Jana i Wiktorii Jop, wstąpiła do zgromadzenia 05.04.1923 r.

 

s. Usarz Zofia Eugenia

ur. 19.07.1904 r. w Szynwałdzie, zm. 08.11.1983 r. [lub 08.11.1988 r.] w Chrzanowie

córka Jana i Wiktorii Jop, wstąpiła do zgromadzenia 03.07.1924 r.

 

s. Wardzała Martyna

wstąpiła do zgromadzenia 1906 r., wystąpiła

 

s. Wyderka Karolina

wstąpiła do zgromadzenia 1899 r., wystąpiła

 

s. Zięba Barbara Scholastyka

ur. 06.12.1876 r. [lub 1878 r.] w Szynwałdzie, zm. 02.07.1896 r. w Starej Wsi

córka Teofila i Marianny Czarnik, wstąpiła do zgromadzenia 30.03.1895 r.

 

s. Zięba Helena

ur. 09.08.1879 r. w Szynwałdzie, zm. 10.03.1897 r. [lub 16.03.1897 r.] w Starej Wsi

córka Bartłomieja i Marii Siemek, wstąpiła do zgromadzenia 20.04.1896 r.

 

s. Zięba Katarzyna Aleksandra

ur. 02.10.1912 r. w Szynwałdzie, zm. 26.07.1945 r. w Gorlicach

córka Franciszka i Anny Żywiec, wstąpiła do zgromadzenia 24.10.1929 r.

 

s. Zięba Maria Florentyna

ur. 21.01.1904 r. w Szynwałdzie, zm. 18.12.1952 r. w Kolbuszowej

córka Jana i Wiktorii Stasior, wstąpiła do zgromadzenia 18.09.1921 r.

 

s. Zięba Tekla Barbara

ur. 22.09.1886 r. w Szynwałdzie, zm. 03.06.1915 r. w Czarnej

córka Teofila i Marianny Czarnik, wstąpiła do zgromadzenia 10.06.1904 r.

 

s. Żywiec Agnieszka Malwina

ur. 10.06.1899 r. w Szynwałdzie, zm. 18.07.1927 r. w Starej Wsi

córka Romana i Zofii Smoleń, wstąpiła do zgromadzenia 16.06.1918 r.

 

s. Żywiec Maria Faustyna

ur. 04.07.1894 r. [lub 06.07.1894 r.] w Szynwałdzie, zm. 10.09.1976 r. [lub 10.05.1976 r.] w Szynwałdzie

córka Romana i Zofii Smoleń, wstąpiła do zgromadzenia 05.08.1921 r.

 

 

Siostry zakonne z innych zgromadzeń

 

s. Czarnik Dorota

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

 

s. Drąg Augustyna Zofia

ur. 1927 r.

Zgromadzenie Córek Bożej Miłości

 

s. Jop Krystyna

 

s. Kantor Zofia Edwarda

Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa CSSJ

 

s. Kopacz Rozalia Róża

Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

 

s. Kusek Irena Monika

Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny

 

s. Podraza Pulcheria

ur. w Łękach, ale mieszkała w Szynwałdzie

 

s. Prokop Celestyna

Zgromadzenie Sióstr św. Michała Archanioła

 

s. Siemek Barbara Tobiasza

Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa CSSJ (obecnie we Lwowie)

 

s. Stańczyk Maria Aurelia

Zgromadzenie Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo

 

s. Usarz Anna Maria Władysława

ur. 1899 r.

wstąpiła we Francji do Zgromadzenia Syjonistek

 

s. Zegar Barbara

 

 

Wykaz źródeł

  1. Informacje od Sióstr Służebniczek NMP NP.
  2. Plebanek Kazimierz, Szynwałd. 650-lecie dziejów wsi i parafii, Szynwałd 1994.
  3. Stańczyk Stanisław, Pamięć o nich nie zaginie. Wspomnienia o zmarłych kapłanach i siostrach zakonnych z Szynwałdu, Szynwałd 1994.