Dzień Seniora w Pogodnym Klubiku

Opublikowano: wtorek, 08 październik 2019 Drukuj

7 października 2019 r. to wyjątkowy dzień dla seniorów. Tego dnia obchodzili oni swoje święto - Dzień Seniora.

Był to czas pełen atrakcji i niespodzianek. Siedziba zamieniła się w luksusową salę balową, bogato zdobioną dekoracjami, idealnie wpisującymi się w porę roku, nastrój, a nawet pogodę. Wszystkie elementy dekoracyjne, wykonane zostały przez seniorów podczas warsztatów i zdobiły najmniejszy nawet kącik. Wszystko przygotowane zostało w konwencji nastrojowej jesieni, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, a nad perfekcją wykonania czuwała cały czas znana ze swej kreatywności - klubikowa designerka - pani Irenka i jej mąż - pan Broniu. Na stołach… czego dusza zapragnie… ciasta, dania gorące, a nawet owocowe jeżyki, wykonane przez mistrzynie kuchni, a wszystko nie tylko pięknie wygląda, ale i smakuje nieziemsko.

Seniorzy - najwyższy poziom elegancji i klasy, wśród nich koordynatorka i organizatorka całego przedsięwzięcia - dobry duch Pogodnego Klubiku - Ewa Siedlik i animatorka seniorów - Anna Prusak oraz zaproszeni goście - Wójt Gminy Skrzyszów - Marcin Kiwior, Sekretarz Gminy - Cecylia Andrusiewicz, Kierownik GOPS - Maria Kowalska, Prezes Stowarzyszenia Mój Szynwałd - Bartłomiej Mącior i pozostali członkowie Zarządu. Nadszedł czas przemówień i podziękowań, popłynęły serdeczne życzenia, wiele ciepłych słów pod adresem przedstawicieli najbardziej doświadczonego pokolenia. Były chwile wzruszenia, refleksji i okazywania wdzięczności tym, od których można czerpać wiedzę i uczyć się życiowej mądrości.

Na tym jednak nie koniec… po chwili na klubikową scenę, z przytupem wkroczył zespół "Szynwałdzianie", który specjalnie dla Pogodnego Klubiku przygotował koncert piosenek biesiadnych. Znane, miłe dla ucha dźwięki utworów z wczesnej młodości ożywiły seniorów nie na żarty. Wtedy to dopiero zaczęła się prawdziwa biesiada. Wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu, skrzypiec, perkusji, trąbki i kontrabasu dodał energii wszystkim uczestnikom spotkania. Dodatkową atrakcją była niespodzianka dla Gospodarza Gminy, który lada dzień obchodził będzie swoje urodziny. Zespół wokalno - instrumentalny nie zapomniał także o tym i zaintonował popularne "sto lat". Spotkanie upłynęło w radosnej, pełnej ciepła i wzajemnej życzliwości atmosferze, a Dzień Seniora 2019 dopisał się do kolejnych udanych inicjatyw Pogodnego Klubiku.

  

 

........................