Koncert zespołu Jerycho

Opublikowano: poniedziałek, 02 wrzesień 2019 Drukuj

W niedzielne popołudnie, 1 września 2019 r. z okazji 675-lecia Szynwałdu, odbył się koncert "Bogurodzica i inne pieśni maryjne" w wykonaniu zespołu Jerycho.

Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Mój Szynwałd, przy współpracy z parafią pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej.

Uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych pieśni w języku polskim i łacińskim. Niezwykłe brzmienie, polifonia dźwięków, dobór repertuaru i jakość wykonania utworów muzycznych stworzyły słuchaczom niecodzienną możliwość do wyciszenia się, sięgnięcia w głąb własnej duszy i modlitwy. Koordynatorem przedsięwzięcia był prezes stowarzyszenia - Bartłomiej Mącior.

Jerycho jest zespołem wokalnym posługującym się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię. Zespół zadebiutował w 2014 roku i od tej pory prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą.

Zadanie "Organizacja wydarzeń kulturalnych związanych z jubileuszem 675-lecia Szynwałdu"  jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.

  


 
 

........................