Koncert organowy

29 stycznia 2012 r. w kościele w Szynwałdzie odbył się koncert organowy i występ zespołu Cantores Sanctae Familiae.

Zespół prowadzony jest przez Mariusza M. Łabędzia. Na organach grał nasz parafialny organista Wiesław Kaczor.

W czasie koncertu można było wysłuchać kilkunastu utworów: kolęd w wykonaniu zespołu i kilku kompozycji organowych, w czasie wykonywania których Wiesław Kaczor zaprezentował brzmienie nowych głosów językowych, które zostały dodane podczas ubiegłorocznego remontu organów. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę "Bóg się rodzi".

  

Wiesław Kaczor

Urodził się w 1976 r. w Tarnowie. Ukończył Studium Organistowskie w Tarnowie, Archidiecezjalne Studium Organistowskie w Krakowie i Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Tarnowie. Następnie studiował Muzykę Kościelną na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Ukończył Akademię Muzyczną w klasie organów Marka Wolaka. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów.

Od 1992 r. pracuje jako organista w parafii Szynwałd. W 1999 r. na I Konkursie Organistów Diecezji Tarnowskiej zdobył drugie miejsce, a w 2004 r. pierwsze. Od 2006 r. prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie. W 2011 r. został  powołany w skład Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

 

Cantores Sanctae Familiae

Zespół wokalny wykonujący głównie muzykę baroku i klasyczną, a w szczególności muzykę religijną. Został założony i jest prowadzony od 2000 r. przez organistę Mariusza M. Łabędzia. Zespół uświetnia swoimi występami Liturgię Świętą podczas różnych uroczystości diecezjalnych. Koncertuje również w wielu miastach w Polsce. Jest zdobywcą nagród i wyróżnień na różnych festiwalach ogólnopolskich.

 

Mariusz M. Łabędź

Organista i dyrygent, na stałe związany z parafią Świętej Rodziny w Tarnowie. Laureat I i II Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej. Założyciel i dyrygent chóru "Cantores Sanctae Familiae". Członek Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej. Zastępca dyrektora Ogólnopolskiego Festiwalu "Sacra Ecclesiae Cantio" w Tarnowie. Redaktor "Miniatur Muzyki Kościelnej".

 

 

Wykaz źródeł

  1. Program koncertu

 

 

........................