Preludium peregrynacji Ikony Chrystusa Przemienionego

23 maja 2003 r. w Szynwałdzie miało miejsce preludium peregrynacji Ikony Chrystusa Przemienionego po diecezji tarnowskiej. 

W dniach 24 maja - 2 czerwca 2003 r. w diecezji tarnowskiej odbyła się peregrynacja kopii Ikony Chrystusa Przemienionego z bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Była ona darem kanoników nowosądeckich dla polskiej młodzieży, która miała w czerwcu przybyć do Lednicy na spotkanie młodych organizowane przez o. Jana Górę.

Wymiary ikony - 215 cm na 160 cm, waga 50 kg + specjalny feretron o wadze 45 kg. Namalowała ją Agnieszka Drwal-Dziurawiec z Tarnowa.

W przeddzień oficjalnych uroczystości ikona nawiedziła Świniogórę w Szynwałdzie. W kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Dobrej Rady, została odprawiona msza św., podczas której na ręce proboszcza ks. Jerzego Bubuli, tarnowscy studenci podarowali miejscowej wspólnocie dar - różaniec otrzymany od Jana Pawła II podczas Światowych Dni Młodzieży w Kanadzie. Do późnych godzin nocnych trwała indywidualna adoracja w kaplicy, a wczesnym rankiem młodzież ze Stowarzyszenia "Teatr Nie Teraz" odbyła z ikoną wędrówkę po terenie przysiółka. Następnie obraz zabezpieczono i pojechał on do Nowego Sącza na dalszą pielgrzymkę.

  


Filmy zostały nakręcone przez Tadeusza Sępka z Zalasowej na kasetach VHS. Do publikacji internetowej przygotowane przez Stanisława Podrazę.

 


  

 

........................