W Szynwałdzie powstało Leśne Przedszkole "Swoją Drogą"

Opublikowano: wtorek, 26 styczeń 2021

Znajduje się ono w przysiółku Kąty, w budynku nr 466. Obecnie trwa nabór dzieci do przedszkola, które planuje rozpocząć działalność 6 kwietnia 2021 r.

 

 

OFERTA LEŚNEGO PRZEDSZKOLA "SWOJĄ DROGĄ"

 

Opłaty:

 • Czesne miesięczne w wysokości 600 zł + obiad (opłacany osobno). Dodatkowo jednorazowa opłata wpisowa (płatne przy podpisaniu umowy) w wysokości 500 zł.
 • Sytuacje związane z zapisem rodzeństw będziemy rozpatrywać indywidualnie (prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie).

 

W ramach czesnego oferujemy:

 • Opiekę nad dziećmi w godzinach 7.00 - 16.30 (jesteśmy otwarci na sugestie).
 • Zajęcia w grupie mieszanej wiekowo, liczącej około 15 dzieci.
 • Zajęcia plastyczne i warsztatowe z elementami rękodzieła (wykonywanie prostych zabawek oraz przedmiotów codziennego użytku powiązane z pracą w glinie, wosku, filcowaniem, pracą w drewnie, elementami plecionkarstwa, szycia, tkania, malowaniem itp).
 • Zajęcia kulinarne, zielarskie i ogrodnicze.
 • Zajęcia muzyczno-rytmiczne.
 • Język angielski (wprowadzany poprzez "zanurzenie" dziecka w języku: śpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz kontakt z żywym językiem w naturalnych sytuacjach społecznych i komunikacyjnych).

 

A także:

 • Doświadczoną kadrę z wykształceniem pedagogicznym i sercem do dzieci.
 • Realizację autorskiego programu leśnego wychowania przedszkolnego wraz z podstawą programową.
 • Pół hektara zielonej przestrzeni, z sadem, ogrodem warzywnym, kuchnią błotną, hamakami i ścieżkami sensorycznymi.
 • Schronienie w drewnianym domku w razie niepogody.
 • Codzienne wyprawy przyrodnicze, ogniska oraz pobyt na świeżym powietrzu każdego dnia.

 

Zapisy dzieci na listę przedszkolaków można dokonywać pod numerami telefonów (chętnie odpowiemy także na wszelkie Państwa pytania):

Dorota: 697 540 233

Ewa: 692 329 326

 

Natomiast formalności związanych z podpisaniem umów będziemy dokonywać na indywidualnych spotkaniach z Państwem po wcześniejszym ustaleniu terminu.

 

Spotkajmy się!

Zapraszamy też Rodziców wraz z Dziećmi do spotkania przy wspólnym ognisku: 27 lutego 2021 roku, o godzinie 10.30 na terenie przedszkola. (Szynwałd 466, przy Drodze na Kąty). Będzie okazja, aby się wzajemnie poznać, porozmawiać, rozwiać wątpliwości i obejrzeć teren przedszkola (prosimy o wyrozumiałość - remonty wciąż trwają!) Mamy nadzieję, że straszna śnieżyca i mróz poniżej 20°C nie pokrzyżują nam planów.

 

Uwaga!

Jako placówka nie realizujemy obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, tzw. "zerówki". Pomimo iż realizujemy podstawę programową i przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki szkolnej, ze względu na nasz nietypowy charakter, nie możemy być "przedszkolem" w MEN-owskim rozumieniu tego słowa. Dzieci w wieku 6 lat, które chciałyby uczęszczać do nas na zajęcia, muszą realizować roczne przygotowanie przedszkolne w ramach Edukacji Domowej.

 

Adaptacja:

Kwiecień to miesiąc przeznaczony na adaptację dzieci do warunków naszego przedszkola – w praktyce może ona jednak trwać tak długo i przybrać taką formę, jakiej będą potrzebowali Dziecko i Rodzic.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy Państwa do kontaktu i zadawania pytań!

 

 

Źródło

 1. Leśne Przedszkole Swoją Drogą [dostęp: 26.01.2021] <https://www.facebook.com/swojadroga[...]>.

 

 

........................