Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: środa, 08 maj 2019

Tegoroczne gminne obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Pogórskiej Woli.

W tym dniu obchodzony był również Gminny Dzień Strażaka i 110-lecie OSP KSRG w Pogórskiej Woli połączone z przekazaniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tamtejszej jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca, w której wziął udział wikariusz z Szynwałdu ks. Marcin Górski. Następnie wszyscy udali się na plac przed remizę OSP, gdzie miały miejsce przemówienia, występy i wręczenia odznaczeń strażackich. Odznakę "Strażak wzorowy" otrzymali druhowie: Dawid Placek, Sylwester Tchoń i Marcin Jop. Natomiast medale "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali: Paweł Bugajski, Tomasz Ziaja, Andrzej Wzorek, Krzysztof Łakoma. Ks. proboszcz Jerzy Borczewski poświęcił samochód ratowniczo-gaśniczy, a Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie przekazał Prezesowi OSP kluczyki do wozu.

Kpt. Hubert Kosmala i wójt Marcin Kiwior wręczyli również srebrne medale "Za zasługi dla Obronności Kraju" przyznane przez Ministra Obrony Narodowej dla rodziców, którzy wychowali co najmniej trójkę dzieci na wzorowych żołnierzy. Z Szynwałdu otrzymali je: Maria Brudna, Daniela i Stanisław Kawik, Maria i Eugeniusz Zegar, Teresa i Józef Stańczyk, Maria i Stanisław Zięba.

Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna oraz Gminny Dzień Strażaka.

      

 

........................