top

 

Start
Superkoderzy w Pracowni Orange w Łękawicy PDF Drukuj Email

 

Pracownia Orange w Łękawicy wzięła udział w projekcie #Superkoderzy w Pracowniach Orange i pozyskała pięć zestawów robotów. Lofi Robot - Zestaw Edubox to pakiety do konstruowania robotów adresowane dla początkujących wynalazców, chcących poznać podstawy programowania, mechaniki i robotyki.

Podczas spotkań młodzi programiści będą pisać proste algorytmy definiujące jak ma się zachować robot w określonych warunkach.  Reakcja urządzenia na bodźce zewnętrzne zależeć będzie od pomysłowości i fantazji twórcy. Skonstruowany robot ze smartfonem, kolarz światłolub, robot goryl czy inna konstrukcja mogą poruszać się w określony przez  autora sposób, rysować według zadanych instrukcji, reagować na światło i przeszkody, a nawet wykonywać polecenia wydawane bezprzewodowo z telefonu lub komputera. Mózgiem robota jest popularny w przemyśle i automatyce moduł procesora Arduino. Skonstruowanie i zaprogramowanie oryginalnego robota, który wykonuje polecenia autora to ogromna satysfakcja, jak również skuteczny sposób nauki podstaw programowania, robotyki, elektroniki i myślenia projektowego.

Ponadto, w ramach projektu Grywalizacja, zorganizowanego przez Fundację Orange udało się wzbogacić zbiór o szósty zestaw robotów. Dzięki temu z zajęć będzie mogła skorzystać większa liczba zainteresowanych.

Wartość pozyskanych robotów wynosi 3150zł.

Zajęcia robotyczne w Pracowni Orange w Łękawicy z wykorzystaniem pozyskanych robotów rozpoczniemy w listopadzie, a będą się one odbywały w każdy czwartek. Zapisy i dodatkowe informacje w Pracowni Orange w Łękawicy w budynku Biblioteki Publicznej oraz pod numerem telefonu 14 6744 234.

''Projekt finansowany ze środków Fundacji Orange''

Agnieszka Szczupak


b_530_755_16777215_0___images_stories_2017_plakaty_superkoderzy.plakat.png

           


 

Stare fotografie

x-szynwald-komunia133a.jpg

Jesień w Szynwałdzie

jesien-2017_IMG1298.jpg

Wydarzenia

  

  

  

  
bottom

© Anna Mądel   2009-2017   Strona wykorzystuje pliki cookies