Wypadek drogowy w Szynwałdzie

W dniu 17 maja 2018 r., po godzinie 16 w Szynwałdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem wozu strażackiego OSP.

Jak informuje asp. szt. Olga Lesińska-Żabińska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, kierowca wozu strażackiego jednostki KSRG OSP w Szynwałdzie zaraz po wyjeździe do akcji ratowniczej w celu zabezpieczenia zdarzenia drogowego w Pogórskiej Woli, poruszający się z czterema pasażerami na drodze powiatowej w kierunku Skrzyszowa, zauważył jadący z przeciwka na łuku jezdni samochód osobowy suzuki vitara, który przejechał podwójną linię ciągłą, wyprzedzał inne samochody i znajdował się na przeciwnym pasie drogi.

Kierowca pojazdu strażackiego chcąc uniknąć wypadku zjechał maksymalnie do prawej strony jezdni, jednak samochód został uderzony przez jadące suzuki i wpadł do rowu. Dodatkowo jadące nieprawidłowo auto uderzyło wcześniej w samochód renault megane, który zatrzymał się w celu umożliwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu strażaków ochotników z Szynwałdu.

W wyniku zdarzenia obrażeń doznał pasażer auta strażackiego, który został zabrany do tarnowskiego szpitala. Po badaniach okazało się, że ma niegroźne obrażenia ciała.

Policja prowadzi czynności prawdopodobnie w kierunku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Informacja: ryglice-okolice.pl