Dyskusyjne spotkanie filmowe w bibliotece w Szynwałdzie

W styczniu 2018 r. biblioteka w Szynwałdzie zaprasza na spotkania filmowe przeznaczone dla wszystkich miłośników dobrego kina.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 stycznia o godz. 18:00. Program będzie obejmował: krótkie wprowadzenie do wybranego filmu, seans oraz dyskusję po zakończonej projekcji. W czasie dyskusji każdy uczestnik będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat obejrzanego filmu. Jako pierwszy, zostanie wyświetlony film pt. "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland. Spotkanie poprowadzi Dominika Dąbek, studentka piątego roku filmoznawstwa. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

 

Film "Pokot" to dramat i kryminał w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik na podstawie powieści pt. "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk. Film przedstawia historię Janiny Duszejko, emerytowanej inżynierki, z zamiłowania astrolożki i wegetarianki. Akcja rozgrywa się w Sudetach gdzie dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Okoliczności ich śmierci są bardzo tajemnicze, a główna bohaterka wobec bezradności policji prowadzi własne śledztwo, którego wnioski są zaskakujące.

Film otrzymał siedem nagród w różnych konkursach m.in. został wyróżniony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie (Berlin International Film Festival) nagrodą im. Alfreda Bauera i otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia dla filmu fabularnego, który otwiera horyzonty sztuki filmowej. Polska premiera filmu odbyła się w lutym 2017 r. "Pokot" nie miał do tej pory premiery telewizyjnej. Film przeznaczony jest dla widzów od 15 roku życia.